Egzaminy Cambridge z CoolKids

we prepare for cambridge

CoolKids Academy posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge English Qualifications i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277.

W naszej szkole uczniowie mogą zdawać następujące egzaminy:

Dla Dzieci:

Pre A1 Starters (YLE Starters)  to pierwsze kroki dziecka w zakresie nauki języka. Celem jest satysfakcja i motywacja do dalszej nauki. Zdając ten egzamin, dziecko bezstresowo wkracza na egzaminacyjną ścieżkę nauczania i ma ogromne szanse na niej pozostać i uzyskać poważne certyfikaty językowe już w wieku nastoletnim. Testy Cambridge English dla najmłodszych poruszają tematykę bliską najmłodszym i sprawdzają wszystkie umiejętności: słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim.

Cena: 320 zł

A1 Movers (YLE Movers) jest to drugi, z trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. Jest to doskonały sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać znajomość języka i robić dalsze postępy w angielskim. Pomaga zrozumieć dłuższe zdania i uczy jak rozpoznać rozmowę na proste tematy. Pokazuje postęp, jakiego dokonują dzieci na przestrzeni czasu.

Cena: 320 zł

A2 Flyers (YLE Flyers) ma najwyższy poziom zaawansowania spośród trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. To znakomity sposób wykazania, że dzieci radzą sobie z używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym, co widać w szkole i na wakacjach za granicą, kiedy dziecko nie boi się komunikować w języku angielskim.

Cena: 320 zł

 

Dla nastolatków:

A2 Key for Schools (KET) to młodzieżowa wersja testu A2 Key dla dorosłych. Jest to kolejny stopień zaawansowania po Cambridge English Qualifications dla najmłodszych i doskonały sposób na rozpoczęcie następnego etapu nauki języka dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Jest dowodem, że posiadacz certyfikatu potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie po angielsku, jak również poradzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich.

Cena: 390 zł

B1 Preliminary for Schools (PET) to kolejny poziom w nauce języka angielskiego, pomiędzy A2 Key a B2 First. Poszerza opanowany na niższych poziomach materiał z zakresu pisania i mówienia o m.in naukę umiejętności i wyrażania opinii oraz opisywania uczuć.

Cena: 420 zł

B2 First for Schools (FCE) jest egzaminem na poziomie średniozaawansowanym i jego certyfikat potwierdza, że uczeń potrafi posługiwać się używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim potrzebnym w pracy lub w nauce. Jego treści są specjalnie dostosowane do zainteresowań młodzieży. Przygotowanie do egzaminu jest doskonałą motywacją do nauki języka pozwalając rozwijać umiejętności językowe i zdobyć międzynarodowy certyfikat językowy na poziomie B2, rozpoznawalny na całym świecie.

Cena: 690 zł

Dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge?

 

  • uczą pewności siebie – kiedy dziecko przekona się , że egzamin to nic strasznego, z mniejszym stresem, strachem i z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości, gdyż będzie już oswojone z oficjalną formą egzaminu
  • dają poczucie sukcesu, co buduje wysoką samoocenę. W przypadku egzaminów dla Young Learners każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym liczba pokolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce (nie ma groźby porażki!)
  • uczą koncentracji w dążeniu do celu oraz dyscypliny – egzamin zdecydowanie działa mobilizująco. Rozwijanie tych umiejętności bardzo przyda się w dorosłym życiu, a to przecież wcale nie jest łatwe
  • wyznaczają pewien etap edukacji językowej – po egzaminach dla Young Learners, nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów B2 First (FCE) czy C1 Advanced (CAE), które są międzynarodowymi certyfikatami, potwierdzającymi znajomość angielskiego
  • dają faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu i to przez tak prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge – tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da
  • sprawdza wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie
  •  pokazuje poziom kursu językowego, na które uczęszcza uczeń – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniana jest cała szkoła