Metoda nauczania COLORIN COLORADO

Jaka jest ta metoda?

Colorín Colorado to kompletna metoda nauki języka hiszpańskiego wraz z atrakcyjnym i przemyślanym podręcznikiem dla dzieci. Głównym bohaterem kursu są roboty, ale nie są to byle jakie roboty – wszystkie reprezentują wybrany kraj Ameryki Łacińskiej, ale mieszkają w Hiszpanii, gdzie przeżywają przygody, do których zapraszają także dzieci.

Jak to działa?

Colorin Colorado pozwala na naukę poprzez pełne zanurzenie, czyli naukę języka dokładnie taki sposób, w jaki dziecko uczyło się języka ojczystego, dzięki czemu jest tak skuteczna. Dzięki temu dzieci szybko osłuchują się z językiem i nie muszą pokonywać żadnej bariery językowej, doskonale się przy tym bawiąc i poznając kulturę Hiszpanii.

Dlaczego warto ją wybrać?

Colorin Colorado mogą się uczyć zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, 5/6 letnie jak i dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej (1-5). Dzieci chłoną język jak gąbki. Każde dziecko zapamiętuje tyle, na ile jest gotowe. Robimy wszystko, by były gotowe na jak najwięcej.

płynność językowa savvy ed

NATURALNA

Dzieci uczą się hiszpańskiego tak, jak języka ojczystego.

efekt kuli śniegowej savvy ed

SPIRALNA

Wielokrotnie powracamy do omówionych tematów, jak na spirali. Staramy się, aby to co zostało przerobione nie zostało szybko zapomniane.

współpraca z rodzicami savvy ed

KOMUNIKACYJNA

Stwarzamy w klasie naturalne sytuacje sprzyjające wzajemnej komunikacji – tak jak życiu.

rusz głową cool heroes

Ciekawa

W książce dobrano takie tematy, która są przydatne komunikacyjnie, strukturyzują język, a jednocześnie ich zapamiętywanie sprawia dzieciom radość.

motywacja savvy ed

AMBITNA

Dzieci są zanurzone w język hiszpański od pierwszej lekcji, są stymulowane do intuicyjnego rozumienia znaczeń w oparciu o kontekst, dzięki czemu jeszcze bardziej rozwija swoje kompetencje językowe.

wyzwanie cool heroes

SKUTECZNA

Kładziemy duży nacisk na budowanie zdań i zadanie pytań.

profesjonalizm teddy eddie

GARDNER FRIENDLY

Colorin Colorado wykorzystuje założenia teorii profesora Gardnera o inteligencji wielorakiej. Zapewnia dzieciom rozwój językowy kładąc nacisk na takie aktywności, które stymulują je do nauki. Różnorodność zajęć sprawia, że każde dziecko, niezależnie od dominującego u niego, wg profesora Gardnera, rodzaju inteligencji było zaciekawione na lekcji.