Odyseja Neuronów: kurs efektywnej nauki dla młodzieży i dorosłych

Odyseja Neuronów to niekonwencjonalny program edukacyjny zwiększający potencjał umysłowy i intelektualny. kurs dedykowany jest młodzieży i dorosłym, którzy chcą opanować szybkie czytanie oraz zdobyć umiejętność zaangażowania i wykorzystania swoich intelektualnych możliwości w celu szybszego i bardziej racjonalnego uczenia się. 

Szybkie czytanie to swoista gimnastyka dla mózgu, rodzaj joggingu intelektualnego, który pozwala utrzymać umysł w świetnej formie przez całe życie. Na umiejętność szybkiego czytania składa się wiele aspektów pracy naszego umysłu, między innymi dobra koncentracja, pamięć, umiejętność szybkiej analizy i syntezy informacji, zdolność do przyswajania dużej ilości wiedzy w krótkim czasie. Wszystkie te cechy są intensywnie trenowane i rozwijane w czasie kursu

 

Elementy kursu

 • Trening pamięci i koncentracji uwagi: kto ma problemy z koncentrowaniem uwagi, ten niczego się nie nauczy. W dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne, aby rozwijać umiejętności skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Dobra koncentracja uwagi to klucz do skutecznego zrozumienia i zapamiętania przyswajanych treści.

Na tym etapie wkraczają super moce – pomoce:

 • zadania z kostkami do gry,
 • żonglowanie skrzyżne,
 • autorski podręcznik z ćwiczeniami na koncentrację uwagi oraz trening pamięci,
 • nauka robienia notatek w formie map myśli,
 • techniki pamięciowe.
 • Trening szybkiego czytania ze zrozumieniem. Osoby, które rozpoczynają kurs czytają zwykle z tempem około 120 – 150 słów na minutę i dość niskim poziomem rozumienia tekstu oscylującym wokół 30-50% tekstu. Na tyle bowiem pozwala nam tradycyjna technika czytania. Istnieje na to rozwiązanie! Osoby, które uczestniczą w kursie zaczynają czytać z tempem około 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu wzrasta do 80-100%. Jest to wynik odpowiednich ćwiczeń: oka, ręki, poznania nowych technik czytania, pracy z tekstem oraz wielu innych czynników. Wyobraź sobie o ile skróci się czas książek, prasy, rozwiązywania zadań z treścią, jeśli Twoje tempo czytania przyspieszy 10-20 krotnie, poprawiając przy tym poziom rozumienia tekstu.
 • Kształtowanie poczucia kompetencji oraz własnej wartości. Człowiek, który wie, jak się uczyć i potrafi robić to efektywnie, odnosi sukcesy i nie czuje się obciążony i przytłoczony. To dla nas bardzo ważne. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, programów i kursów przyjaznych mózgowi. Nasi kursanci to osoby radosne, twórcze i pewne siebie.

Korzyści płynące z kursu:

 1. Nauczysz się szybko czytać ze zrozumieniem. Osiągniesz tempo nawet ponad 1000 słów na minutę i zwiększysz poziom rozumienia tekstu.
 2. Poznasz różne strategie pracy z tekstem.
 3. Poznasz swoją preferencję poznawczą i zobaczysz, jak pracując w zgodzie z nią podnosić wydajność pracy intelektualnej.
 4. Poznasz podstawowe prawidłowości pracy mózgu.
 5. Nauczysz się robić twórcze notatki wykorzystując mapy myśli oraz piktogramy.
 6. Dzięki intensywnemu treningowi Twoja pamięć i koncentracja zwiększą swoją wydajność i efektywność.

Szczegóły kursu:

 • 20 spotkań po 90 minut,
 • dostęp do platformy e-learningowej na której można trenować kolejne umiejętności,
 • warsztaty dla rodziców,
 • indywidualne diagnozy postępów.